Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

Eklenme :

Okunma : 1430

En Güçlü Mıknatıs Hangisi?

Güçlü mıknatıs tercih ederek çeşitli ihtiyaçlara cevap verecek bir çözüme ulaşmak mı istiyorsunuz? O halde tercih edeceğiniz seçenek hakkında bütün detayları öğrenmelisiniz. Böylelikle sadece en güçlü mıknatısı satın almakla kalmayacak aynı zamanda kullandığınız mıknatısın gerçekten de güçlü olduğunu ortaya koymayı başarabileceksiniz. Şimdi mıknatıs konusunda size en uygun seçenekleri değerlendirmenin tam zamanı!

Mıknatıslar türleri ve kullanım alanları bakımından oldukça çeşitli ürünlerdir. Ancak söz konusu en güçlü mıknatıs olduğunda akla gelen yalnızca bir seçenek bulunmaktadır. O da Neodyum Mıknatıs olarak bilinmektedir. NdFeB olarak simgeleşmiş bu mıknatıs dünyada süper mıknatıs olarak da bilinmektedir. Güçlü olması ve kullanım alanlarının çok farklılaşması sayesinde Neodyum tercihi çok özel bir noktaya ulaşır. Siz de sıra dışı bir mıknatıs tercihinde bulunmak istiyorsanız mutlaka Neodyum konusunda tercihlerinizi gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.


Neodyum Mıknatıs Nedir?
 

Dünyanın en güçlü mıknatısları olarak kabul edilen Neodyum Mıknatıs hem teknik özellikleri hem de düşük maliyetleri sayesinde öne çıkmaktadır. Doğada serbest olarak bulunsalar dahi bu mıknatısların 100 yılda sadece %1 kayıp yaşamaları söz konusudur. Bu da böylesine uzun bir sürede dikkate değer bir veri olarak kabul edilmemektedir.

Neodyum mıknatıslar; demir, bor ve neodyum elementlerinin bir taraya gelmesiyle oluşmaktadır. Kalıcı mıknastıs olarak da değerlendirilen bu ürünlerin mıknatıslanma konusunda belli bir yönü vardır. Söz konusu özellikleri çerçevesinde anizotropik miknatıs ismi de verilmektedir. Toz haldeki malzemelerin döküm, sinterleme ve manyetikleştirme işlemleri sonrasında mıknatısa dönüşmesi bu harika mıknatıs türünü ortaya çıkarmaktadır.
Dünyanın en güçlü mıknatısları olmalarının yanı sıra darbe dayanımı ve basınca karşı direnç konusunda da oldukça idealdir. Ancak içerisinde bulunan demir miktarının fazlalığı korozyon dayanımı konusunda çeşitli endişeleri gündeme getirmektedir. Bu nedenle de neodyum mıknatıslar mutlaka bir kaplamaya ihtiyaç duyar. Kaplama söz konusu olduğunda nikel, ZN, epoksi seçenekleri dikkat çekmektedir.


Neodyum Mıknatısların Teknik Özellikleri
 

Dünyanın en güçlü mıknatısları olarak kabul edilen Neodyum mıknastılar konusunda pek çok nitelikten söz etmek mümkün ancak en önemli hususları şu şekilde sıralamak gerekir;
 
Neodyum mıknatısların tercih edilme nedenleri dikkate alındığında şekil ve boyut özelliklerinin dikkat çektiğinden söz etmek gerekmektedir. Küp, çubuk ya da disk formu bulunan bu mıknatısların formları sayesinde kullanım alanları da büyük bir çeşitlilik sunmaktadır. Üstelik Magneic Flux Density olarak bilinen Manyetik Alan Yoğunluğu’nın çok yüksek olması da bu mıknatıslarla alakalı tercihi öne çıkarmaktadır.


Dünyanın En Güçlü Mıknatısları ile Kusursuz Çözümler
 

En güçlü mıknatıs hangisi diye araştırma yaparken amaç enleri bulmaktan ziyade ihtiyaca uygun bir çözüm üretebiliyor olmaktır. Bu bağlamda mıknatıs dendiğinde akla gelen pek çok avantajdan söz etmek gerekir. Neodyum Mıknatıs her anlamda güçlü bir seçenek olması bağlamında öne çıkar. Üretim süreçlerinin yanında diğer pek çok aşamada Neodyum Mıknatıs tercihinden faydalanmak mümkündür. Siz de bu konuda en iyiyi tercih etmek adına Tekiner Magnet ile iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel çözümlerle size en iyi hizmetleri vadediyoruz.

SAYFALAR

TEKİNER MAGNET
Ürünlerimizden
ROLL MANYETİK SEPERATÖR
ÖZEL ÜRETİM MANYETİK IZGARA
ÇEKMECELİ ELEK MIKNATIS SEPERATÖR
12*5 mm Havşalı Neodyum Mıknatıs
20*3 mm Havşalı Neodyum Mıknatıs
25*5 mm Havşalı Neodyum Mıknatıs
6*2 Neodyum Mıknatıs
10*5*5 Halka Neodyum Mıknatıs
20*20*20 mm Küp Neodyum Mıknatıs
8*1,5 mm Neodyum Mıknatıs
Kalınlık 0,4 mm Ebat 70*100 cm Tabaka Mıknatıs
Kalıklık 1 mm Ebat 62*102 cm Tabaka Mıknatıs
TEKİNER MAGNET
Blog Yazıları
tekiner mıknatıs

 

İstoç Ticaret Merkezi 40.Ada No:23-25 Mahmutbey Bağcılar / İSTANBUL

Tel : 0212 659 01 57

[email protected]

Copyrights © tekinerticaret.com
atakuldesign
Yukarı
HEMEN ARA YOL TARİFİ