Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

Eklenme :

Okunma : 739

Manyetik Çubuk Kullanımı ve Sağladığı Faydalar

Manyetik Çubuk Kullanımı ve Sağladığı Faydalar

Manyetik çubuk kullanımı sayesinde başarılı bir sonuç elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Tekiner Magnet ve Mıknatıs Kaliteli bir sonuç elde etmek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir deneyim yaşamak adına yapmanız gerekenler oldukça basit. Tekiner Magnet Mıknatıs olarak size sunduğumuz birbirinden özel çözümlerle kalite odaklı bir yaklaşım tercih edebilirsiniz. Şimdi mıknatıs ve magnet konusunda ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekler için değerlendirme yapmanın tam zamanı!

Manyetik Çubuk Nedir?

Manyetik çubuk, Mıknatıslı bar şeklinde tasarlanan ve bu konuda profesyonel bir çözüm üretmek adına piyasaya sürülen ürünlerdir. Bu çerçevede çubuk ile manyetik özelliğin kullanılması amacı güdülmektedir. Ana amaç manyetik özellikle birlikte metallerin çekilmesidir. Böylelikle gıda maddeleri başta olmak üzere pek çok ürün içerisinde bulunan metalik özellikli unsurların ayrıştırılması amaçlanmaktadır. Manyetik çubukların kullanım alanları farklılaşsa da temel çalışma prensibi birdir. Bu nedenle de manyetik çubuklar konusunda çok dikkatli olmakta fayda vardır.
Gıda sektörü için vazgeçilmezlerden bir tanesi olan manyetik bar, ürünlerde bulunan ferromanyetik metal partiküllerin ayrıştırılmasında çok önemli bir işleve sahiptir. Ölçüleri kullanım alanına ve ihtiyaca bağlı olarak farklılık göstere bu çubukların kalitesi de farklılaşabilmektedir. Bu bağlamda gıda, geri dönüşüm, maden, cam sanayi, seramik sektörü ve savunma sanayi gibi sektörlerde kullanımına göre özelliklerinde farklılıklar ortaya çıkmaktadır.
Manyetik çubukların ihtiyaca göre tasarlanıp ölçeklendirilip farklı kaplama ve gauss ölçüm seçenekleri ile tasarlanıp bir araya getirilmesi olayına manyetik elek, manyetik ızgara, mıknatıs elek veya mıknatıs ızgara denir, daha çok gıda da taneli ve sıvı ürün akışlarında, geçişlerinde, paketleme öncesi ve dolum öncesinde kullanılması, ürün kalitesi ve güvenliği açısından yüksek önem arz etmektedir.

Manyetik Çubuk Ne İşe Yarar?

Mıknatıs özelliği bulunan çubukları özel kılan en önemli detaylardan bir tanesi kullanım alanına bağlı olarak ortaya çıkan avantajlardır. Bu çerçevede mıknatıslı çubuk şu özelliklerle dikkatleri çekmektedir. Bir soğutma sıvısının metal ve mekanik sistemle etkileşime girmesi sonrasında sıvı içerisinde pek çok metal özellikli kalıntının dolaşması mümkündür. Bu tür bir problemi önlemek adına mıknatıslı çubuk tercih edilmektedir. Mıknatıslı çubuk sayesinde metal kalıntıların sisteme zarar vermesi engellenmektedir. 
Mıknatıslı çubuk yukarıda açıklandığı üzere üretim yapan hemen her sistemin daha verimli ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Üstelik sistemlerin bakım ve onarım masraflarını da düşürmek mümkün olacaktır. Bu çerçevede dikkat etmeniz gereken sadece size uygun bir seçim yapmak ve ihtiyaçlarınızı karşılamaktır. Tekiner Magnet Mıknatıs olarak profesyonel bir bakış açısıyla beklentilerinize uygun bir deneyim sunuyoruz. Böylelikle kaliteden yana en iyi seçenekleri değerlendirmeniz adına da çözüm üretiyoruz.

Manyetik Çubuk Mıknatıs Faydaları

Metal parçaların daha verimli bir şekilde toplanması ve sistemdeki kalıntıların zararının önlenmesi amacıyla hareket etmek oldukça önemlidir. Bu nedenle de profesyonel bir çözüme başvurarak hareket etmeniz gerektiğini ifade etmeliyiz. Siz de manyetik çubuk konusunda en başarılı seçenekleri değerlendirecekseniz bu alanda daha titiz bir seçim yapmanız gerektiğini vurgulamalıyız. Hazırsanız manyetik çubuk ile sizi bekleyen ayrıcalıkları değerlendirelim! Tekiner magnet Mıknatıs olarak size katkı sağlamak için çalışıyoruz.

Siz de manyetik çubuk, manyetik elek, mıknatıs elek, manyetik ızgara, mıknatıs elek, plaka mıknatıs, otomatik temizlemeli metal ayrıştırma ihtiyaçlarınıza Tekiner Magnet ile cevap vermek istemez misiniz? O halde tercihinizi yaparken kaliteyi öne çıkaracak bir yaklaşım benimsemelisiniz. 

SAYFALAR

TEKİNER MAGNET
Ürünlerimizden
4*2 mm Neodyum Mıknatıs
Ø25×300 mm BAR MIKNATIS FÜZE BAŞLIKLI
18*5*10 Halka Neodyum Mıknatıs
Z TİPİ PLAKA MIKNATIS
600*210 mm ASKILI MANYETİK PLAKA
DN 100 MANYETİK ÇEKMECELİ KOVAN
48 mm Kancalı Pot Mıknatıs
EL TİPİ MANYETİK PLAKA
10*2 mm Neodyum Mıknatıs
30*3 mm Havşalı Neodyum Mıknatıs
Ø32×250 mm Çubuk MIKNATIS
6*3 mm Neodyum Mıknatıs
TEKİNER MAGNET
Blog Yazıları
tekiner mıknatıs

 

İstoç Ticaret Merkezi 40.Ada No:23-25 Mahmutbey Bağcılar / İSTANBUL

Tel : 0212 659 01 57

[email protected]

Copyrights © tekinerticaret.com
atakuldesign
Yukarı
HEMEN ARA YOL TARİFİ