Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

Eklenme :

Okunma : 1513

Neodyum Mıknatıs ile Normal Mıknatıs Arasındaki Farklar

Neodyum Mıknatıs ile Normal Mıknatıs Arasındaki Farklar

Neodyum mıknastıs ve normal mıknatıs birbiri ile çık sık karşılaştırılan ürünler olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de bir mıknatıs satın alınacağı zaman hangi çeşidin tercih edileceği konusunda değerlendirmeler yapmak her şeyden değerlidir. Siz de mıknatıs konusunda bir tercihte bulunmak istiyorsanız bu iki alternatif arasında nasıl bir farklılık olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Tekiner Magnet olarak farklı magnet çeşitleri ile ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Bu sayede size özel bir alışveriş deneyimi sunmayı da göz ardı etmiyoruz!

Neodyum Mıknatıs Nedir?

Neodyum mıknatıs; toprak mıknatısı olarak bilinen mıknatıs türünün çeşitli metal elementlerle kaplandıktan sonra elde edilen mıknatıs seçeneğidir. Dünyanın en güçlü mıknatısları arasında yer alan Neodyum, kalitesi bağlamında öne çıkan seçenekler arasındadır. Bu bağlamda amaç güçlü çekim ihtiyacı olan noktalarda profesyonel bir çözüm elde etmek olacaktır. Mıknatıs olarak çok güçlü olmalarının yanında manyetik alan konusunda da özel bir seçenek olduğundan bahsetmek gerekmektedir. Mıknatıs gücü nedeniyle çocuklardan uzak tutulması bir zorunluluktur. Bu nedenle de kullanımı profesyonel kimseler tarafından gerçekleşmesi gereken mıknatıs seçenekleridir.

Normal Mıknatıs Nedir?

Mıknatıslar, özellikleri bağlamında avantajlı birer seçenek olarak dikkat çeken seçenekler arasındadır. Farklı ürün seçenekleri ile kaliteli bir deneyim sunsa da neodyum mıknatıslarla kıyaslanmayacak ölçüdedir. Özellikleri farklılaştırılarak kullanılan normal mıknatıslar sayesinde profesyonel bir sonuca ulaşmak mümkündür. Siz de mıknatıs konusunda en iyi sonuçları elde etek istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Normal mıknatıs kullanarak beklentilerinize cevap verecek bir çözümden faydalanabilirsiniz.

Neodyum Mıknatıs ile Normal Mıknatıs Arasında Ne Tür Farklar Vardır?

Mıknatıs satın almak isteyenler için ideal bir seçenek olarak kabul edilen Neodyum mıknatıs, standart mıknatıs ile kıyaslandığında oldukça değerlidir. Bu nedenle de tercih yaparken bu mıknatısın sağladığı ayrıcalıkları değerlendirerek hareket etmeniz gerekir. Peki, iki mıknatıs arasında ne tür farklar vardır?
Neodyum mıknatıs, Neodimyum adı verilen elementten üretilen ve dünyanın en güçlü mıknatısı olarak kabul edilen seçenektir. Ancak normal mıknatısların hem çekim gücü hem de manyetik alan konusundaki çözümleri sınırlıdır. Neodyum mıknatıslar manyetik alanları gereği çok yüksek şiddette manyetik alan gerektiren işlere uygundur. Normal mıknatıslarda bu tip bir kullanım söz konusu değildir.
Neodyum mıknatıslar kullanılırken çok dikkatli olmakta fayda vardır. Çünkü insan yaşamını tehlikeye atması muhtemel özellikler barındırmaktadır. Ancak normal mıknatıslarda bu tip bir durum söz konusu değildir. Neodyum mıknatısların cilde ve kemiklere zarar vermesi olasıdır. Diğer mıknatıslarda bu tür sorunlarla pek karşı karşıya kalınmamaktadır.
Neodyum mıknatıslar dirençleri düşük olmasından dolayı daha az dayanıklıdır. Bu nedenle de neodyum mıknatısların farklı metallerle kaplanması söz konusu olmaktadır. Ancak diğer mıknatıslar için bu tür bir durumdan söz etmek mümkün değildir. Neodyum mıknatıslar manyetik güç bakımından kalıcı bir etki yapar. Ancak diğer mıknatıslarda bu tip bir etkiden söz etmek mümkün değildir.

Neodyum Mıknatıslar ve Diğer Mıknatısların Fiyatları

Mıknatıs konusunda bir seçim yapmak istediğinizde en önemli konulardan bir tanesi mıknatısların fiyatlarıdır. Çünkü mıknatıslar beklentileri karşıladığı oranda tercih edilmektedir. Ancak beklentilere uygunluk kadar uygun fiyat avantajlarını da dikkate almak bir zorunluluktur. O halde yapmanız gereken sadece size uygun bir deneyime kapı aralamaktır. Tekiner Magnet ile size en uygun seçenekleri değerlendirerek kalite odaklı bir bakış açısından faydalanmaya hazır olun!

SAYFALAR

TEKİNER MAGNET
Ürünlerimizden
60 mm Kancalı Pot Mıknatıs
15*5mm Neodyum Mıknatıs
22*15mm Havşalı N52 Neodyum Mıknatıs
Manyetik Çubuk Mıknatıs
4*2 mm Neodyum Mıknatıs
Z TİPİ PLAKA MIKNATIS
10*5*5 Halka Neodyum Mıknatıs
PLAKA TİPİ MIKNATIS
PLAKA TİPİ NEODYUM MIKNATIS
15*10*3 Halka Neodyum Mıknatıs
5 Barlı Elek Mıknatıs Seperatör
Ø25×150 mm Çubuk MIKNATIS
TEKİNER MAGNET
Blog Yazıları
tekiner mıknatıs

 

İstoç Ticaret Merkezi 40.Ada No:23-25 Mahmutbey Bağcılar / İSTANBUL

Tel : 0212 659 01 57

[email protected]

Copyrights © tekinerticaret.com
atakuldesign
Yukarı
HEMEN ARA YOL TARİFİ