Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

Eklenme :

Okunma : 285

Mıknatıs Neleri Çeker ?

Mıknatıs Neleri Çeker?

Mıknatıs neleri çeker sorusu pek çok kimse tarafından merak edilen bir husustur. Zira günlük yaşamda olduğu gibi endüstriyel ortamda da mıknatısın neleri çektiğini dikkate alarak hareket etmek gerekir. Bu nedenle de mıknatısın çekeceği metalleri değerlendirerek en kaliteli alternatiflerden faydalanabilirsiniz.

Mıknatıs Nedir?

Mıknatıs, manyetik alan özelliği bulunan ve özgül ağırlığı yaklaşık 2,7 gr/cm3 olan maddelerdir. Kuzey ve güney olmak üzere 2 kutbu bulunan mıknatısların en önemli özelliği zıt kutupların birbirini çeken ve eş kutupların birbirini iten bir çözüm üretmesidir. Mıknatıslar genel itibarıyla metalleri çekerken nikel ve kobalt gibi metaller üzerinde de etkilidir. Mıknatısların çektiği maddelere genel olarak ferromanyetik madde adı verilmektedir. Yapay ve doğal mıknatıs seçeneklerinin çekme yönü farklılık gösterse de bu ürünlerin en özel yanı budur. Bu bağlamda bir mıknatıs tercih edileceği zaman çekme özelliklerini değerlendirmek her şeyden değerlidir.

Mıknatısların Kullanım Alanları Nelerdir?

Mıknatıs kullanarak başarılı bir deneyim yaşamak istiyorsanız en önemli detaylardan bir tanesi de kullanışlılık olur. Peki, mıknatısları nerelerde tercih edebilirsiniz? İşte mıknatıs kullanımı konusunda çok özel detaylar! Tüm bu özellikleri değerlendirildiğinde kalitesiyle dikkat çeken mıknatıslar sayesinde siz de ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak istemez misiniz? O halde seçiminizi yaparak kusursuz bir sonuca ulaşabileceğinizi unutmamalısınız.

Mıknatıslar Özelliğini Kaybeder mi?

Mıknatısların kullanım alanları ve özellikleri gereği çok özel ürünler olduklarından bahsetmek gerekir. Ancak bu ürünlerin kalitesi ve sunduğu ayrıcalıklar konusunda da titiz davranmak gerektiği unutulmamalıdır. Bu bağlamda mıknatısların özelliğini yitirip yitirmediklerini ele almak her şeyden önemlidir.
Mıknatıslar, özelliğini kaybeden birer seçenek olsa da neodyum mıknatıslarda bu durum söz konusu değildir. Fakat neodyum mıknatısların çok yüksek ısıya maruz kalmaması gerekmektedir. Aksi takdirde çekim özelliklerinin ortadan kalkması mümkündür. Neodyum mıknatısların 80 °C ve yukarısındaki sıcaklık değerlerinde özeliklerini yitirmeye başlaması bu durumun açık bir örneğidir. Peki, bu neden önemlidir?
Neodyum mıknatıs ya da diğer mıknatıs seçeneklerinden birini seçmek istediğinizde mıknatısların ne tür ortamlarda kullanılacağını değerlendirmeniz gerekir. Aksi takdirde neodyum mıknatıslardan yüksek performans elde etmeniz mümkün olmayacaktır. Isının yüksek miktarda olması ve doğrudan mıknatısa yönelmesi durumunda mıknatısın niteliğini kaybedeceği gerçeğini dikkate alarak hareket etmek gerekir.

En Kaliteli Mıknatıslar için Tekiner Magnet

Mıknatıs seçenekleri konusunda siz de en kaliteli deneyimi yaşamak mı istiyorsunuz? O halde tercihinizi yaparak magnet konusunda ayrıcalıkları yakalayabilirsiniz. Tekiner Magnet olarak kaliteli bir deneyim yaşayabileceğiniz gibi profesyonel çözümlerden de faydalanabilirsiniz. O halde size en uygun mıknatısları keşfetmeye başlayabilirsiniz. Bu sayede sadece yüksek performans elde etmekle kalmayacaksınız. Aynı zamanda ihtiyaçlarınıza uygun bir deneyim de elde etme şansına kavuşabilirsiniz.

 

SAYFALAR

TEKİNER MAGNET
Ürünlerimizden
Askılı Plaka Mıknatıs
20*5 mm Havşalı Neodyum Mıknatıs
20*10*1,5 mm Neodyum Mıknatıs
Z TİPİ PLAKA MIKNATIS
OTOMATİK TEMİZLEMELİ BANT ÜSTÜ MANYETİK SEPERATÖR
18*5*10 Halka Neodyum Mıknatıs
12*3 mm Havşa Başlı Neodyum Mıknatıs
Ø32×350 mm Çubuk MIKNATIS
22*10mm Havşalı N35 Neodyum Mıknatıs
6*1,5 mm Neodyum Mıknatıs
PLAKA TİPİ NEODYUM MIKNATIS
Kalıklık 0,5 mm Ebat 62*102 cm Tabaka Mıknatıs
TEKİNER MAGNET
Blog Yazıları

 

İstoç Ticaret Merkezi 40.Ada No:23-25 Mahmutbey Bağcılar / İSTANBUL

Tel : 0212 659 01 57

[email protected]

Copyrights © tekinerticaret.com
Yukarı
HEMEN ARA YOL TARİFİ