Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

Eklenme :

Okunma : 1137

Manyetik Filtre Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Manyetik filtreler; süt, yağ, su ve erimiş çikolata gibi sıvı gıdalarda bulunan mikron boyutundaki metallerin ayrıştırılmasında kullanılmaktadır.
Manyetik seperatör olarak da tercih edilen bu ürün profesyonel gıda üretim süreçlerinde büyük önem taşımaktadır.
Ebatları ve teknik özellikleri talebe bağlı olarak farklılaşan bu filtreler sayesinde insanların daha lezzetli ve sağlıklı gıdalar tüketmesi mümkündür. Sıcaklık değerlerine bağlı olarak tercih edilen farklı mıknatıslarla sonuç mükemmele yaklaşır.
Üstelik filtrelerin özelleştirilebiliyor olması da teknik anlamda çok değerlidir.

Manyetik filtrelerde kullanılan DN giriş çıkış çapları ürün özelliklerini de etkilemektedir. Bu kapsamda değişken ebatlarda ve farklı bağlantı elemanları ile uyumlu filtre imalatı mümkündür.
Bu filtreler kullanım sonrasında manuel temizleme imkânı tanırken aynı zamanda otomatik temizleme seçeneği de bulunan filtreler bulunmaktadır.


Manyetik Fitrelerin Kullanım Alanları Nelerdir?


Sıvı gıdalarda bulunan çok küçük metal parçacıklarını metalden ayrıştırmada tercih edilen manyetik filtreler hafif ticari uygulamaların yanı sıra ağır endüstride de kullanılmaktadır. Gıdalar içerisinde bulunan metallerin neden olacağı olumsuzlukları giderirken aynı zamanda metaller nedeniyle yaşanan tıkanmaların da önüne geçer. Bu çerçevede amaç tamamen kaliteli bir sonuç elde etmek olarak kabul edilmektedir. Verimliliği ve kaliteyi öne çıkaran birer seçenek olarak tercih edilen manyetik filtreleri şu alanlarda kullanmak mümkün olacaktır.
   


Manyetik Filtrelerin Özellikleri Nelerdir?


Temel işlevi filtrelemek olarak kabul edilen manyetik filtreler sayesinde başarılı bir çözüme ulaşmak mümkündür. Bu kapsamda bir manyetik filtre kullanacaksanız tercih ettiğiniz ürünün aşağıdaki özellikleri taşıyacağınız bilmelisiniz.
 
Tüm bu özellikleri değerlendirildiğinde manyetik filtrelerin kalitesini anlamak mümkün. Peki, gıda üretimi başta olmak üzere kullanım alanları çok geniş olan manyetik filtreler için ödemeniz gereken ücretler neler? Tekiner Magnet olarak bu çok özel detayı da değerlendirmeye başlayalım!


Manyetik Filtre Fiyatları Ne Kadar?


Manyetik filtreler, malzemelerin temizlenmesi ve üretim sürecinin sorunsuz bir şekilde devam etmesi açısından öneme sahiptir. Bu çerçevede akışkan niteliğe sahip hemen her malzeme içerisinde bulunan ferromanyetik parçacıkların ayrıştırılmasını destekler. Ancak bu işlevi yerine getirirken dikkat edilmesi gereken belli başlı detaylar bulunmaktadır. Sistemin özellikleri talebe bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu da fiyatlar konusunda oldukça etkilidir.
Siz de manyetik filtre satın almak istediğinizde ödeyeceğiniz ücretin mıknatıs filtrenin niteliğine bağlı olarak değişkenlik göstereceğini bilmelisiniz.
Ayrıca ihtiyacınıza en uygun bütçeyi tespit etmek ve uygun fiyatlarla alışveriş deneyimi yaşamak mümkün. Tekiner Magnet güvencesiyle gerçekleştireceğiniz alışverişlerinizde size özel bir deneyime ulaşın. Üstelik bütün ürünlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SAYFALAR

TEKİNER MAGNET
Ürünlerimizden
DN-40 Tekiner Manyetik Filtre
12*5 mm Havşalı Neodyum Mıknatıs
MANYETİK IZGARA SEPARATÖR
100*50*25 Y35 Dikdörtgen Tabaka Taş Mıknatıs
PLAKA TİPİ MIKNATIS
12*6 mm Neodyum Mıknatıs
25*5 mm Neodyum Mıknatıs
8*1,5 mm Neodyum Mıknatıs
Ø32×400 mm Çubuk MIKNATIS
5*1 mm Neodyum Mıknatıs
Kalıklık 0,8 mm Ebat 62*102 cm Tabaka Mıknatıs
MANYETİK TAMBUR SEPERATÖR
TEKİNER MAGNET
Blog Yazıları
tekiner mıknatıs

 

İstoç Ticaret Merkezi 40.Ada No:23-25 Mahmutbey Bağcılar / İSTANBUL

Tel : 0212 659 01 57

[email protected]

Copyrights © tekinerticaret.com
atakuldesign
Yukarı
HEMEN ARA YOL TARİFİ