Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

Eklenme :

Okunma : 511

Manyetik Filtre Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Manyetik filtreler; süt, yağ, su ve erimiş çikolata gibi sıvı gıdalarda bulunan mikron boyutundaki metallerin ayrıştırılmasında kullanılmaktadır.
Manyetik seperatör olarak da tercih edilen bu ürün profesyonel gıda üretim süreçlerinde büyük önem taşımaktadır.
Ebatları ve teknik özellikleri talebe bağlı olarak farklılaşan bu filtreler sayesinde insanların daha lezzetli ve sağlıklı gıdalar tüketmesi mümkündür. Sıcaklık değerlerine bağlı olarak tercih edilen farklı mıknatıslarla sonuç mükemmele yaklaşır.
Üstelik filtrelerin özelleştirilebiliyor olması da teknik anlamda çok değerlidir.

Manyetik filtrelerde kullanılan DN giriş çıkış çapları ürün özelliklerini de etkilemektedir. Bu kapsamda değişken ebatlarda ve farklı bağlantı elemanları ile uyumlu filtre imalatı mümkündür.
Bu filtreler kullanım sonrasında manuel temizleme imkânı tanırken aynı zamanda otomatik temizleme seçeneği de bulunan filtreler bulunmaktadır.


Manyetik Fitrelerin Kullanım Alanları Nelerdir?


Sıvı gıdalarda bulunan çok küçük metal parçacıklarını metalden ayrıştırmada tercih edilen manyetik filtreler hafif ticari uygulamaların yanı sıra ağır endüstride de kullanılmaktadır. Gıdalar içerisinde bulunan metallerin neden olacağı olumsuzlukları giderirken aynı zamanda metaller nedeniyle yaşanan tıkanmaların da önüne geçer. Bu çerçevede amaç tamamen kaliteli bir sonuç elde etmek olarak kabul edilmektedir. Verimliliği ve kaliteyi öne çıkaran birer seçenek olarak tercih edilen manyetik filtreleri şu alanlarda kullanmak mümkün olacaktır.
   


Manyetik Filtrelerin Özellikleri Nelerdir?


Temel işlevi filtrelemek olarak kabul edilen manyetik filtreler sayesinde başarılı bir çözüme ulaşmak mümkündür. Bu kapsamda bir manyetik filtre kullanacaksanız tercih ettiğiniz ürünün aşağıdaki özellikleri taşıyacağınız bilmelisiniz.
 
Tüm bu özellikleri değerlendirildiğinde manyetik filtrelerin kalitesini anlamak mümkün. Peki, gıda üretimi başta olmak üzere kullanım alanları çok geniş olan manyetik filtreler için ödemeniz gereken ücretler neler? Tekiner Magnet olarak bu çok özel detayı da değerlendirmeye başlayalım!


Manyetik Filtre Fiyatları Ne Kadar?


Manyetik filtreler, malzemelerin temizlenmesi ve üretim sürecinin sorunsuz bir şekilde devam etmesi açısından öneme sahiptir. Bu çerçevede akışkan niteliğe sahip hemen her malzeme içerisinde bulunan ferromanyetik parçacıkların ayrıştırılmasını destekler. Ancak bu işlevi yerine getirirken dikkat edilmesi gereken belli başlı detaylar bulunmaktadır. Sistemin özellikleri talebe bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu da fiyatlar konusunda oldukça etkilidir.
Siz de manyetik filtre satın almak istediğinizde ödeyeceğiniz ücretin mıknatıs filtrenin niteliğine bağlı olarak değişkenlik göstereceğini bilmelisiniz.
Ayrıca ihtiyacınıza en uygun bütçeyi tespit etmek ve uygun fiyatlarla alışveriş deneyimi yaşamak mümkün. Tekiner Magnet güvencesiyle gerçekleştireceğiniz alışverişlerinizde size özel bir deneyime ulaşın. Üstelik bütün ürünlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SAYFALAR

TEKİNER MAGNET
Ürünlerimizden
22*15mm Havşalı N52 Neodyum Mıknatıs
Z TİPİ PLAKA MIKNATIS
Ø25×300 mm Çubuk MIKNATIS
Kalınlık 0,4 mm Ebat 70*100 cm Tabaka Mıknatıs
5 Barlı Elek Mıknatıs Seperatör
10*5*5 Halka Neodyum Mıknatıs
15*3 mm Yuvarlak Oxit Mıknatıs
Z TİPİ PLAKA MIKNATIS
Ø25×350 mm Çubuk MIKNATIS
22*10mm Havşalı N35 Neodyum Mıknatıs
MANYETİK IZGARA SEPARATÖR
DN-65 Manyetik Torba Filtre
TEKİNER MAGNET
Blog Yazıları

 

İstoç Ticaret Merkezi 40.Ada No:23-25 Mahmutbey Bağcılar / İSTANBUL

Tel : 0212 659 01 57

[email protected]

Copyrights © tekinerticaret.com
Yukarı
HEMEN ARA YOL TARİFİ