Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

Eklenme :

Okunma : 718

Manyetik Metal Ayrıştırıcı

Manyetik Metal Ayrıştırıcı
Manyetik metal ayrıştırıcı en yaygın ve önemli fiziksel ayırma tekniklerinden biridir ve birçok çeşitte manyetik ayırma ekipmanı mevcuttur. Bir manyetik metal ayrıştırıcının temel konsepti, manyetik olarak hassas parçacıkların veya cisimlerin manyetik olmayan parçacıklardan ayrılmasıdır. Çok çeşitli malzemelerden farklı seviyelerde ayırma sağlamak için geniş bir yelpazede farklı manyetik ayırıcı tasarımları bulunmaktadır.
Manyetik Metal Ayrıştırıcı Ekipmanı Türleri
Manyetik Ayırıcının manyetik alanı, Kalıcı veya Elektro Mıknatıs kullanılarak üretilir. Kalıcı Manyetik Ayırma ekipmanı, manyetik alanlar oluşturmak için Neodimyum, Samarium Kobalt ve Seramik Ferrit gibi mıknatıs malzemeleri kullanır. Spesifik bir uygulama için mıknatıs malzemesinin seçimi, ayrılması gereken manyetik malzeme tarafından belirlenir. Neodimyum Nadir Toprak Mıknatısları en güçlü kalıcı mıknatıstır ve ince demiri ve hatta paslanmaz çeliği çıkarmak için kullanılır. Samarium Kobalt, bir başka Nadir Toprak mıknatısıdır ve gücü biraz daha zayıf olmasına rağmen, daha yüksek sıcaklıklarda daha sağlamdır. Seramik Ferrit, standart manyetik malzemedir ve manyetik alanın belirli bir mesafeye yansıtılması gereken tasarımlar için idealdir.
Büyük bir kalıcı mıknatıs tarafından çekilerek havada asılı duran bir çelik anahtar, somunlar ve cıvatalar. Bir bobinden elektrik akımı geçirilerek bir elektro manyetik alan oluşturulur. Bobinin tasarımı, manyetik alanın gücünü ve şeklini belirleyecektir.
Manyetik Ayırıcının Kullanıldığı Alanlar
Manyetik ayırma, malzemelerin işlendiği yerlerde yaygın olarak uygulanır. Tipik uygulamalar şunları içerir:
Geri Dönüşüm
Metalleri atıktan kurtarmak veya ikincil malzemeleri metalleri çıkararak arındırmak başarılı bir geri dönüşüm için hayati önem taşır . Bu, Kalıcı ve Elektro Manyetik Ayırıcılar kullanılarak sağlanır. Tipik örnekler şunları içerir:
 

Cevher Hazırlama ve Seramik
Kalıcı ve Elektro Manyetik Ayırıcılar, manyetik olarak hassas mineralleri ayırmak için kullanılır. Örnekler şunları içerir: Madencilik ve Taşocakçılığı
Manyetik Ayırma, madencilik sektöründe önemli bir rol oynamaktadır. İki temel uygulama vardır: Yemek Üretimi
Çoğu gıda işleme tesisinde çok çeşitli Manyetik Ayırma ekipmanı bulunabilir. Metal kirliliğini gidermek için kullanılırlar. Bu, işleme ekipmanının zarar görmesini önler ve maksimum gıda ürünü kalitesini sağlar.
Manyetik Metal Ayrıştırıcı Özellikleri
Manyetik metal ayrıştırıcılar hammaddelerin içerisinde yer alan demir tozu, cıvata ve pas gibi istenmeyen çeşitli metallerin ayrıştırılmasını sağlamaktadır. Son derece güçlü bir ayraç olan manyetik metal ayrıştırıcı metallerden yabancı maddelerin ayrıştırılması noktasında da tercih edilmektedir. Manyetik ayrıştırıcılar bir malzemenin üretiminden önce, üretimi sırasında ve üretiminden sonra kullanılabilmektedir. Bu noktada son derece önemli bir ürün olduğundan bahsedebiliriz. Manyetik ayrıştırıcı fiyatları bu ürünlere ihtiyaç duyan kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Bu noktada söz konusu ürünlerin fiyatları tercih edilecek modele göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle manyetik ayrıştırıcı fiyatları ile ilgili net bir şekilde bilgi verebilmek mümkün değildir. Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
 
 
 

SAYFALAR

TEKİNER MAGNET
Ürünlerimizden
Çap 90 mm İç Çap 32*15 mm Delikli Oxit Mıknatıs
YAŞ MANYETİK TAMBUR SEPERATÖR
25*5 mm Havşalı Neodyum Mıknatıs
Ø25×350 mm Çubuk MIKNATIS
15*2 mm Neodyum Mıknatıs
Ø25×300 mm BAR MIKNATIS FÜZE BAŞLIKLI
100*100*20 mm Dikdörtgen Okxit Mıknatıs
20*5 mm Havşalı Neodyum Mıknatıs
10*1 mm Neodyum Mıknatıs
Z TİPİ PLAKA MIKNATIS
15*1,5 mm Neodyum Mıknatıs
Kalıklık 0,8 mm Ebat 62*102 cm Tabaka Mıknatıs
TEKİNER MAGNET
Blog Yazıları
tekiner mıknatıs

 

İstoç Ticaret Merkezi 40.Ada No:23-25 Mahmutbey Bağcılar / İSTANBUL

Tel : 0212 659 01 57

[email protected]

Copyrights © tekinerticaret.com
atakuldesign
Yukarı
HEMEN ARA YOL TARİFİ